Aktualność Miasto Wydarzenia

W sobotę rusza Półmaraton Solan. W wydarzeniu uczestniczyć będzie Nowa Praca

W Dzień Matki wystartuje 35. Półmaraton Solan im. Romana Terlikowskiego. W biegu uczestniczyć będą również pracownicy ze strefy Nowa Sól.

Półmaraton Solan to kawał historii

Wydarzenie organizowane jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta w Nowej Soli. Początki półmaratonu sięgają roku 1984, a impreza jak co roku przyciąga coraz więcej znakomitszych biegaczy. W ostatnich edycjach zawody wygrywali goście spoza Polski, m.in. z Kenii, Ukrainy i Białorusi. Jak będzie tym razem?


 

Strefa Nowa Praca

Podczas imprezy swoją strefę będzie miała inicjatywa Nowa Praca. W Półmaraton zaangażowała się ponadto firma NORD Napędy, która jest m.in. sponsorem zawodów. Inne firmy, uczestniczące w inicjatywie Nowa Praca również aktywnie będą wspierać imprezę. Na linii startu pojawią się pracownicy m.in. Alumetalu, w tym Łukasz Rakowski, który swoją przygodę z bieganiem zaczął półtora roku temu. Ile czasu trzeba poświęcić na przygotowania do półmaratonu?

Zacząłem biegać półtora roku temu. Obecnie traktuję to jako formę relaksu i zabawy. Na sukcesy jest pewnie za wcześnie, jest to za krótki czas, ale z pewnością przyjdą pierwsze triumfy. Na Półmaraton Solan przygotowywałem się intensywnie pół roku, treningi szły pełną parą – mówił w rozmowie z nami pan Łukasz.

Półmaraton Solan w Nowej Soli

Bieg przez miasto

26 maja Nowa Sól na chwilę stanie, aby biegacze mogli bezpiecznie uczestniczyć w zawodach. Do przebiegnięcia będzie 21 097 m. Na starcie ma pojawić się około 700 uczestników. Start zaplanowany jest na godzinę 17:00. Więcej informacji można uzyskać na stronie zawodów.

Zachęcamy wszystkich do przybycia i kibicowania biegaczom!

Zdjęcie źródło: fb/polmaratonsolan


Przeczytaj również: Pierwszy „plogging” z Nowosolską Grupą BiegowąTagi
Czytaj więcej