Aktualność Miasto

Wadim Tyszkiewicz na drugim miejscu w rankingu najlepszych prezydentów

Newsweek opublikował ranking najlepszych prezydentów miast w Polsce. Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, stanął na podium!

Kolejne wyróżnienie prezydenta

Podczas uroczystej gali Kongresu Regionów zostały wręczone nagrody w rankingu Prezydentów Miast N15. Konkurs organizowany jest przez czasopismo Newsweek. Na podium, tuż za prezydentem Sopotu, uplasował się Wadim Tyszkiewicz. To kolejen wyróżnienie prezydenta Nowej Soli w tym roku. Samorządowiec odebrał Złoty Klucz Wprost oraz nagrodę za Człowieka Roku 2017 Smart City.

Wadim Tyszkiewicz w Rankingu Prezydentów Miast Newsweek


Przeczytaj również: Wadim Tyszkiewicz ze Złotym Kluczem Wprost


Jak powstawał Ranking Prezydentów Miast?

Pierwszy ranking ukazał się w 2008 roku. Nosi nazwę „n15” – „n” od słowa „najlepszy” i od „Newsweeka”, a „15”, bo tylu nagrodzonych obejmuje.

Piętnastu najlepszych wyłonionych zostało na podstawie odpowiedzi na ankiety rozesłane przez Newsweek do wszystkich prezydentów miast. Od 2011 r. ranking powstaje na podstawie ankiet rozsyłanych do prezydentów miast. Osób piastujących tę funkcję jest w Polsce 107 – to głównie włodarze miast, które mają powyżej 50 tys. mieszkańców. W tej liczbie znajdują się jednak również włodarze około 20 miast mniejszych, którzy historycznie nazywali się prezydentami i taki tytuł zachowali.

Źródło: Newsweek


Przeczytaj również: Wadim Tyszkiewicz zrezygnował z kilku funkcji samorządowca
Przeczytaj również: Wadim Tyszkiewicz z nagrodą Człowieka roku 2017 Smart CityTagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.