Aktualność Miasto Wydarzenia

Wadim Tyszkiewicz z nagrodą Człowieka roku 2017 Smart City

Prezydent Nowej Soli odebrał w Warszawie nagrodę Człowieka roku Smart City za rok 2017. To wielkie wyróżnienie dla niego, jak również dla miasta.

13 marca odbyła się w Warszawie Wielka Gala Smart City, podczas której rozstrzygnięto Konkurs Smart City i nagrodzono laureatów. Człowiekiem roku 2017 został prezydent miasta Nowa Sól Wadim Tyszkiewicz. W swoich kategoriach Smart City wygrały ponadto takie miasta jak Wrocław, Rzeszów, Jaworzno i Siemianowice Śląskie.

„To zaszczyt dla mnie, ale przede wszystkim dla Nowej Soli i dla województwa lubuskiego. To tu robimy fajne rzeczy dostrzegane i doceniane w całej Polsce. Bez wątpienia są miasta o wiele bardziej smart (inteligentne, nowoczesne, przyjazne mieszkańcom…). Zresztą zwycięzcami w swoich kategoriach zostały: Wrocław, Rzeszów i Jaworzno. To zaszczyt znaleźć się w tak szacownym gronie.” – pisze na swoim facebooku prezydent.

Wadim Tyszkiewicz został wyróżniony za osobowość, upór, pomysły oraz konsekwencje tworzenia przyjaznego mieszkańcom miasta. Ta praca jest w kraju dostrzegana i doceniana. Nowa Sól, mimo małej wielkości, może poszczycić się wieloma sukcesami w obszarze administracyjnym, biznesowym i gospodarczym. Powstała prężnie rozwijająca się przemysłowa strefa Nowa Sól, jest coraz więcej pracy, mieszkańcom żyje się lepiej. Prezydent nagrodę traktuje również jako wyróżnienie dla jego współpracowników i pracowników urzędu miasta.

„Choć to jest nagroda indywidualna dla mnie, traktuję ją jako wyróżnienie przede wszystkim dla moich współpracowników, bez których zbyt wiele bym nie osiągnął. To nagroda przede wszystkim dla Was.” – dodaje na swoim profilu społecznościowym.

Czym jest Smart City Forum?

Smart City Forum to największy w Polsce kongres poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. Zrzesza on przedstawicieli administracji publicznej, prezesów i dyrektorów wiodących w kraju firm oraz ekspertów z zagranicy, którzy prezentują innowacyjne rozwiązania sprawdzające się m.in. w Barcelonie, Toronto czy Singapurze. Uczestniczy kongresu wymieniają się doświadczeniami oraz rozmawiają na temat projektów zmieniających oblicze współczesnych miast.

W ramach Forum prowadzony jest Konkurs Smart City, który ma na celu popularyzację osobowości oraz przedsięwzięć, w znaczący sposób przyczyniających się do promocji rozwiązań Smart w miastach oraz realizujących tę ideę. Konkurs docenia działania poszczególnych przedstawicieli sektora biznesowego i administracji lokalnej, którzy wykorzystują innowacyjne rozwiązania przyczyniające się do rozwoju polskich miast, gospodarki i biznesu.

Zdjęcie źródło: Wadim Tyszkiewicz FP/Facebook

Przeczytaj również:

>> Nowa Sól najbardziej rozświetlonym miastem w województwie
>> Wadim Tyszkiewicz wystartuje w wyborach


Tagi
Czytaj więcej