Aktualność Miasto

Wadim Tyszkiewicz ze Złotym Kluczem Wprost

Podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządowców prezydent Nowej Soli odebrał „Złoty Klucz Wprost” za sukcesy gospodarcze i zmianę oblicza miasta. To kolejne wyróżnienie Wadima Tyszkiewicza w ostatnim czasie.

O Nowej Soli coraz głośniej w kraju. Tym razem mówiono o niej w odniesieniu do kolejnego wyróżnienia dla Wadima Tyszkiewicza, który zarządza miastem. Podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządowców, który odbył 26 kwietnia się w Centrum Kongresowym w Krakowie, nagrodzone zostały najlepsze samorządy w Polsce. Wśród wyróżnionych znalazł się prezydent Nowej Soli.

Wadim Tyszkiewicz otrzymał „Złoty Klucz Wprost” za sukcesy gospodarcze, zmianę oblicza miasta, bezkompromisowość, a także za działania na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce. W gali wzięli udział przedsiębiorcy oraz samorządowcy z Europy i Polski, na czele z prezydentem miasta Krakowa oraz politycy.

Wadim Tyszkiewicz Złoty Klucz Wprost


Przeczytaj również: Czy prezydent Nowej Soli szuka pracy?


Nowa Sól doceniana w kraju

Jak pisze na swoim facebookowym profilu Tyszkiewicz, nagroda to jedno, ale najważniejsze jest to, że o Nowej Soli po raz kolejny mówi się w kraju. Podczas Kongresu prezydent wziął udział w dwóch panelach dyskusyjnych, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Wadim Tyszkiewicz Złoty Klucz Wprost

Największym sukcesem wolnej Polski jest samorząd. To dzięki reformie 1989 r. mamy w Polsce prawdziwych gospodarzy w naszych małych ojczyznach, którzy zastąpili sekretarzy partii. Stare nie może wrócić. To w naszych miastach i gminach samorząd pełni rolę służebną wobec mieszkańców, tworząc warunki do godnego życia, ale też m.in. buduje i uzbraja strefy przemysłowe, pozyskuje inwestorów, dzięki czemu spada bezrobocie, rosną płace i PKB, rosną dochody państwa, przez co rząd ma co rozdawać. – mówił ze sceny Wadim Tyszkiewicz.

Wadim Tyszkiewicz Złoty Klucz Wprost

Zdjęcia źródło: Facebook/Wadim Tyszkiewicz FP


Przeczytaj również: Wadim Tyszkiewicz z nagrodą Człowieka roku 2017 Smart City


 


Tagi
Czytaj więcej