Aktualność Miasto

Wadim Tyszkiewicz zrezygnował z kilku funkcji samorządowca

Prezydent Nowej Soli powiedział „dość”. Podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego ogłosił, że nie będzie już pełnił kilku ważnych funkcji.

Wadim Tyszkiewicz protestuje

Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego odbyły się 28 maja w zielonogórskiej filharmonii. Tego dnia wielu samorządowców otrzymało nadany przez Prezydenta RP Medal za Długoletnią Służbę. Otrzymują go samorządowcy, którzy wyjątkowo sumiennie wykonują obowiązki wynikające z pracy zawodowej w służbie Państwa. Podczas uroczystości Wadim Tyszkiewicz ogłosił o rezygnacji z funkcji prezesa Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego, a także członka zarządu Związku Miast Polskich.

W proteście przeciwko metodom zarządzania państwem i próbom marginalizacji samorządu terytorialnego przez obecny rząd, w 100-letnią rocznicę jego powstania, składam rezygnację z pełnionych przeze mnie funkcji – czytamy na oficjalnym profilu facebookowym prezydenta Nowej Soli.

Wadim Tyszkiewicz

O swoim niezadowoleniu wspominał już wielokrotnie na swoim profilu, nie godząc się na marginalizację samorządowców i próby obniżenia im pensji. Tyszkiewicz zarzucał rządowi brak zrozumienia pracy, jaką wykonują dla swoich miast i gmin samorządowcy. My pisaliśmy o tym m.in. w kwietniu.

Rezygnacja z kilku ważnych funkcji samorządowca

Prezydent zrezygnował również z członka i współzałożyciela Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych, z członkostwa i zasiadania we wszystkich radach i komitetach: komitecie LRPO, Radzie ds. Rozwoju Województwa Lubuskiego, Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego, Lubuskiej Radzie Innowacyjności, Lubuskiej Radzie Zdrowia, członka zarządu Stowarzyszenia Gmin Nadodrzańskich.

Wadim Tyszkiewicz skupi się jedynie na swojej najważniejszej roli, czyli zarządzaniu miastem Nowa Sól, jako prezydent. Mówi, że odwołać go mogą jedynie mieszkańcy, którzy są jego pracodawcami.

Z pełnionej z wyboru mieszkańców funkcji Prezydenta Miasta Nowa Sól nie zrezygnuję, choćbym i miał ją pełnić społecznie, gdyż nie ustąpię pola dla partyjnych namiestników i nie dam satysfakcji ludziom, dla których władza jest celem samym w sobie, a nie narzędziem do osiągnięcia celu, jakim powinien być rozwój Polski – czytamy.

Oświadczenie prezydenta Nowej Soli, Wadima Tyszkiewicza, można obejrzeć na oficjalnej stronie facebookowej miasta Nowa Sól.

Zdjęcia źródło: fb/nowasolpl


Przeczytaj również: Wadim Tyszkiewicz ze Złotym Kluczem WprostTagi
Czytaj więcej