Pracodawcy

Warsztaty Mindfulness&Compassion w AB Foods Polska

Jak poradzić sobie ze stresem, szczególnie w trakcie pandemii? AB Foods Polska postanowiło pomóc swoim pracownikom i przygotowało warsztaty z Mindfulness&Compassion.

Negatywne skutki pandemii

Nasz świat zmienił się nie do poznania w zaledwie kilka dni. W marcu podjęto decyzję o ograniczeniu poruszania się, a wielu pracodawców wprowadziło nowe systemy pracy. Jak zamknięcie na dłuższy czas w domach wpłynęło na naszą psychikę?

Adaptacja do nowych warunków to konieczność, która często wiąże się z przeorganizowaniem całkowicie swojego życia i z ogromnym stresem. Sytuacja związana z wystąpieniem koronawirusa to duże obciążenie psychiczne dla wielu z nas. Wymuszona izolacja, przewlekły stres i brak aktywności fizycznej to niekorzystne czynniki wpływające na nasz stan psychiczny. Statystyki mówiły jasno, koronawirus wywołuje niepokój i poczucie osamotnienia. Chociaż aktualnie restrykcje zostały ograniczone i możemy spotykać się z innymi, nadal może towarzyszyć nam napięcie i lęk. Właśnie z tego powodu, podczas przymusowej izolacji, wiele organizacji uruchamiało programy pomocy i sesje z psychologiem online.


Przeczytaj również: Nowa praca w Nowej Soli – sprawdź, gdzie rekrutują!


Mindfulness w AB Foods Polska

W tej trudnej sytuacji AB Foods Polska nie zapominało o swoich pracownikach. W maju uruchomiono program Mindfulness&Compassion, który miał pomóc pracownikom poukładać na nowo wiele spraw i aktywności. Praktyka mindfulness pomaga radzić sobie ze stresem i trudnościami codziennego życia, a także poznać źródło problemów i nauczyć się z nimi pracować. Celem zajęć z compassion jest dostrzeżenie, swoich niedoskonałości i zaakceptowanie ich. Praktyka, do której AB Foods zaprosiło swoich pracowników, uczyła jak traktować siebie i innych z większą wyrozumiałością, dystansem i serdecznością.

Zajęcia prowadzone były online przez Annę Gubernat, nauczycielkę mindfulness i compassion, która dobrze znana jest w swoim środowisku. W latach 2014-2019 była prezesem Polskiego Towarzystwa Mindfulness, aktywnie działała na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, brała udział w wielu konferencjach, seminariach i niejednokrotnie prowadziła warsztaty dla firm i organizacji.


Przeczytaj również: Nowa praca w Nowej Soli – sprawdź, gdzie rekrutują!


Czego nauczyli się pracownicy AB Foods Polska?

W programie zajęć Mindfulness&Compassion przewidziano pięć spotkań, które odbywały się co dwa tygodnie. Na spotkaniach uczestnicy programu mogli nauczyć się pracy z oddechem, zarządzania uwagą i obserwowania swoich myśli i emocji. Każda z sesji zakończona była półgodzinną praktyką medytacji. Co o zajęciach Mindfulness&Compassion  myślą pracownicy AB Foods Polska?

„To był dobry czas, mogłam się zatrzymać i odnaleźć spokój w tym wyjątkowym czasie”

“Dla mnie to było bardzo cenne i pomocne.”

„Jestem bardzo wdzięczna za zorganizowanie tego kursu, był to dla mnie cudowny czas zatrzymania, którego tak mało teraz w moim pośpiesznym życiu! Praktyki Mindfulness&Compassion zostaną ze mną już na zawsze 😊 Pani Ania wprowadziła nas w magiczny czas obserwacji swojego oddechu, odczuć w ciele i przepływających myśli/emocji. Dziękuję 😊 Życzę wszystkiego dobrego w życiu!”

AB Foods Polska nieustannie szuka nowych obszarów wsparcia dla swoich pracowników, nie tylko w sytuacjach związanych z pandemią koronawirusa. Firma ma w planach uruchomienie kolejnych programów, które pozwolą pracownikom na zachowanie zasady work-life balance – potwierdza Agnieszka Płóciennik HR Business Partner.


Przeczytaj wpis o Programie Wsparcia Pracowników: Program wsparcia pracowników w AB Foods


 


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.