Aktualność Miasto Wydarzenia

Wielkanocny bieg w Nowej Soli już w poniedziałek! IX edycja

Bieg do Pustego Grobu to już w Nowej Soli tradycja. W najbliższy Wielkanocny Poniedziałek wystartują uczestnicy kolejnej edycji biegu organizowanego przez nowosolskich Kapucynów.

Nie ma mowy o przypadku

Wydarzenie ma upamiętniać poranek zmartwychwstania Jezusa, kiedy to apostołowie biegli do grobu, by przekonać się czy rzeczywiście jest pusty. Choć data biegu nie jest przypadkowa uczestnicy i organizatorzy projektu podkreślają, że to inicjatywa zarówno dla wierzących, jak i wątpiących. Jak możemy przeczytać na stronie nowosolskich Kapucynów, celem biegu jest doświadczenie czegoś głębszego i odnalezienie odpowiedzi na nurtujące nas pytania.


Przeczytaj także: Nagrody z Biegu do Pustego Grobu rozdane


 

Zmieniona trasa

Trasa biegu to zawsze 10 kilometrów. Organizatorzy zaznaczają, że nie jest to bardzo wymagający dystans i nawet początkujący biegacz powinien go pokonać. Start, już zwyczajowo, na ulicy Witosa, zaś meta przy ulicy Parafialnej. Na trasie biegu znajdują się najważniejsze kościoły Nowej Soli – św. Antoniego, św. Barbary, św. Józefa, Wniebowzięcia NMP, św. Michała oraz cmentarz przy ul. Wandy. W tym roku nieco zmieniono trasę biegu. Dla odmiany uczestnicy przemkną ulicami: Kołodzieja, Odlewnika i Kwiatową do Zielonogórskiej i dalej standardowo ulicą Kamienną w stronę mety – informują organizatorzy na profilu wydarzenia.

W poprzednich edycjach w biegu czynnie brali udział pracownicy firm zrzeszonych w inicjatywie Nowa Praca. W tym roku limit startujących to 700 osób. Do wczoraj zarejestrowano 686 chętnych. Start biegu o godz. 14.00.


Tagi
Czytaj więcej