Aktualność Miasto

Wielkanocny bieg w Nowej Soli. Ruszyły zapisy

Dobra wiadomość dla mieszkańców Nowej Soli, którzy lubią aktywnie świętować Wielkanoc. Po dwóch latach przerwy powraca tradycyjny Bieg do Pustego Grobu. Jak wziąć udział w imprezie? Sprawdź.

Bieg do Pustego Grobu powraca!

Przed wybuchem pandemii, Bieg do Pustego Grobu przyciągał prawdziwe tłumy. Niestety, organizację wydarzenia aż dwa lata z rzędu uniemożliwiły surowe obostrzenia. Co zmieni się w 2022?

Przygotowania do najnowszej edycji wciąż trwają. Zmianie nie ulegnie jednak ani standardowa data biegu, ani dystans, z którym zmierzą się uczestnicy. Dziesięciokilometrową, atestowaną trasę, która zaczyna się na ulicy Witosa, a kończy na ulicy Parafialnej, wszyscy chętni przebiegną już w Poniedziałek Wielkanocny, 18 kwietnia. Jak informują pomysłodawcy projektu, wszyscy, którzy zapisali się oraz opłacili start w 2020 roku, znajdują się już na oficjalnej liście startowej. Pozostałe osoby mogą przesłać swoje zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej, na której znajduje się też aktualny regulamin zawodów. Wpisowe ponownie wynosić ma 50 zł.


Przeczytaj również: Ruszyły zapisy do 8. Biegu do Pustego Grobu


Wielkanocny zwyczaj

Chociaż wśród uczestników tradycyjnej nowosolskiej imprezy, organizowanej przez miejscowych Kapucynów, znalazły się przede wszystkim osoby wierzące, sporą część mieszkańców przyciągnęła też wyjątkowa, rodzinna atmosfera. Wielkanocny bieg to szansa, aby zmierzyć się ze swoimi słabościami oraz spojrzeć na święta z zupełnie nowej perspektywy. Jak podają inicjatorzy projektu, do wspólnego biegu zaproszeni są wszyscy, którzy pragną doświadczyć czegoś głębszego i znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Dystans nie ma być przeszkodą nawet dla początkujących biegaczy, którzy szukają nowych sposobów na świętowanie wraz z najbliższymi, ale dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem.

Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznego Biegu do Pustego Grobu w Nowej Soli dostępne są na fanapage’u oraz oficjalnej stronie organizatorów.


Przeczytaj również: Trening umiejętności społecznych. Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży


 


Tagi
Czytaj więcej