Aktualność Miasto

Wigilia miejska w Nowej Soli

Razem z początkiem grudnia, poznaliśmy datę wigilii miejskiej w Nowej Soli.

Miejska tradycja

W przedświątecznym okresie miasta organizują dla swoich mieszkańców wiele atrakcji. Na rynkach rozstawiają się jarmarki bożonarodzeniowe, a w trakcie dni poprzedzających Święta, odbywają się wigilie miejskie. Urzędy Miasta zwykle organizują tę namiastkę kolacji dla osób najbiedniejszych, które nie mogą sobie pozwolić na wystawne świętowanie. Jednak do wspólnego świętowania zapraszani są wszyscy mieszkańcy – to znak zjednoczenia, serdeczności i nadziei na lepsze jutro.


Przeczytaj również: Na jakim etapie są prace w żłobku?


Wigilia w Nowej Soli

Tegoroczna wigilia miejska w Nowej Soli odbędzie się 22 grudnia 2019 roku. Wspólne świętowanie Bożego Narodzenia zaczynamy o godzinie 16.00. Będzie barszcz i tradycyjne pierogi ruskie. Będzie także okazja do podzielenia się opłatkiem. Czas umilą kolędy i pastorałki wykonywane przez artystów Nowosolskiego Domu Kultury, a nowosolscy harcerze rozdadzą Światełko Betlejemskie. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzimy ten czas!


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.