Aktualność Wydarzenia

Winobranie 2019 trwa w najlepsze!

Jak co roku we wrześniu Zielona Góra celebruje Święto Wina. Co w tym roku czeka nas na Winobraniu?

Zielonogórska tradycja

W sąsiedniej Zielonej Górze trwa w najlepsze największe święto miasta – Winobranie. To wrześniowe święto organizowane od kilkudziesięciu lat w Winnym Grodzie związane jest oczywiście z uwieńczeniem prac przy zbiorach na winnicach. Zielona Góra, znana ze swoich winiarskich tradycji, hucznie celebruje tę okazję. Święto Wina zaczyna się wielkim korowodem, któremu przewodniczy król Winobrania – Bachus. Od momentu przekazania Bachusowi kluczy do miasta, Zielona Góra staje się jedną wielką sceną dobrej zabawy i pysznego wina! Winobranie to masa atrakcji – koncerty gwiazd, zabawy plenerowe, zwiedzanie winnic czy zawody sportowe.


Przeczytaj również: Pożegnanie wakacji z Food Truck Fest i Nową Pracą [ZDJĘCIA]


Winobraniowe atrakcje

Za nami pierwsze trzy dni Winobrania podczas których uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, zespołu Savage, Renaty Przemyk i Michała Szpaka. Bardziej aktywni zielonogórzanie (i nie tylko!) wzięli udział w II Ogólnopolskim Winobraniowym Maratonie Indoor Cycling (pozdrawiamy pracowników JOST!) czy Drużynowym Biegu Winobraniowym. Co czeka nas w kolejne dni Winobrania?

winobranie 2019 program


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.