Aktualność Wydarzenia

Winobranie 2020 – tegoroczne atrakcje

Winobranie 2020 jeszcze do niedawno stało pod wielkim znakiem zapytania. Ostatecznie już w piątek mieszkańcy Zielonej Góry i okolic mogą wziąć udział w corocznym święcie wina. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Winobranie kontra koronawirus

Przez epidemię koronawirusa i konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa sanitarnego duża impreza stała pod znakiem zapytania. Co roku w święcie wina udział biorą tysiące ludzi, a na deptaku i pod scenami panuje prawdziwy ścisk – każdy ma przecież ochotę wziąć udział w winobraniowej zabawie! Jeszcze kilka miesięcy po niespodziewanej epidemii wirusa, nie było mowy o organizacji wydarzenia. Jakiś czas temu prezydent Zielnej Góry, Janusz Kubicki wyjawił mieszkańcom miasta wesołą nowinę- Winobranie rozpocznie się 5 września! Co prawda znacznie ograniczono liczbę atrakcji, straganów i wydarzeń kulturalnych. Bezpieczeństwo przede wszystkim!


Przeczytaj również: Narodowe Czytanie 2020 w Nowej Soli


Co czeka nas w Winobranie?

Chociaż program Winobrania 2020 jest nieco bardziej okrojony, nadal na uczestników święta wina czeka masa atrakcji! Wydarzenie rozpoczyna się już w tę sobotę i potrwa do 13 września. Jak co roku, najważniejszym punktem Winobrania będzie Miasteczko Winiarskie, które znajduje się na deptaku. To właśnie tam będzie można spróbować trunków z lokalnych, lubuskich winnic. W samym centrum Miasteczka Winiarskiego stanie scena – (Nie)winny ogródek, na której będą prezentować się DJ’e.

Nieodłącznym elementem Winobrania jest także jarmark, na którym będzie można kupić orientalne przyprawy czy zjeść pajdę chleba ze smalcem. Centrum wydarzeń kulturalnych w tym roku będzie znajdować się na nowym Placu Teatralnym. W tym miejscu powstanie duża scena, na której wystąpią między innymi zespół Raz Dwa Trzy, Mela Koteluk czy LUC.

Wszystkie atrakcje znajdziecie w Programie Winobraniowym.


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.