Aktualność Pracodawcy Strefa

Wizyta uczniów z ZSP nr 4 w firmie NORD Napędy

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie ZSP nr 4 odwiedzili firmę NORD Napędy. Tego dnia mogli posłuchać o czynnościach i pracach wykonywanych na produkcji.

Uczniowie dużo się nauczyli

Wycieczka została zorganizowana w połowie października. To była świetna okazja, aby młodzież dowiedziała się jak funkcjonuje duży zakład produkcyjny. Uczniowie podczas wizyty zapoznali się z procesami magazynowymi czy na własne oczy zobaczyli jak realizowana jest produkcja.

ZSP nr 4 w NORD Napędy

O możliwościach jakie tworzą się dla młodzieży wspomina Violetta Cichomska-Capińska, nauczycielka przedmiotów zawodowych-logistycznych, która zorganizowała całe przedsięwzięcie.

Uważam,że młodzież ucząca się zawodu technik logistyk, powinna mieć częsty kontakt z zawodem w praktyce, a nie tylko uczyć się książek. Szkoła zapewnia  zajęcia ćwiczeniowe i uczniowie mają dostęp do prawdziwych programów logistycznych, takich jak w prawdziwym przedsiębiorstwie, ale zapoznanie się z procesami magazynowymi, produkcyjnymi na żywo w przedsiębiorstwie, uzmysławia młodemu człowiekowi jak wygląda praca w tym zawodzie. Lekcje w szkole + zajęcia ćwiczeniowe + nauka obsługi programów komputerowych logistycznych + wizyty studyjne w przedsiębiorstwie = Wykwalifikowany pracownik. A taki potrzebuje rynek pracy – tłumaczy nauczycielka.

Poznali jak działa firma produkcyjna

Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak działa hala produkcyjna, ilu pracowników liczy sobie firma, co jest główną osią produkcyjną zakładu. W parku maszyn tłumaczone były funkcjonalności poszczególnych maszyn i narzędzi.

ZSP nr 4 w NORD Napędy

Firma NORD Napędy oferuje młodym ludziom w czasie ferii i wakacji płatne praktyki, co daje możliwość nie tylko rozwijania się w danym kierunku i poznania firmy, ale również zarobku.

O wizycie wypowiadali się również uczniowie szkoły:

Pracownicy oprowadzili nas po magazynach, w których mogliśmy zobaczyć działanie regałów przesuwnych i nowoczesnych regałów magazynowych obrotowych, które przedstawił nam kierownik magazynu. Również mieliśmy okazję zobaczyć pracę na produkcji, gdzie pokazano składanie części do napędów. Według mnie warto było zobaczyć działanie przedsiębiorstwa NORD i na pewno będę chciała dostać się na praktyki, aby móc bardziej zagłębić się w działaniu tej firmy, która jest dla mnie ciekawą opcją – wspomina Julia Krasińska, klasa II Tla – Technik Logistyk


Przeczytaj również: Uczyli się parzyć pyszne kawy


 


Tagi
Czytaj więcej