Aktualność Strefa Wydarzenia

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę fabryki NORD Napędy

28 czerwca na terenach inwestycyjnych w Wiechlicach odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu produkcyjnego silników elektrycznych grupy NORD.

Nowa fabryka NORD Napędy

NORD Napędy rozwija się z każdym rokiem. Dowodem tego jest duża inwestycja w podstrefie Szprotawa – Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest- Park. Na powierzchni użytkowej 10 tys. m2 powstanie nowy zakład firmy. 28 czerwca odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego. Poświęcenia inwestycji dokonali ks. Ryszard Walner oraz ks. Andrij Bunzylo. Na uroczystości obecni byli: kierownictwo Grupy Nord, przedstawiciele wykonawcy inwestycji, przedstawiciel Marszałka Województwa Lubuskiego, Prezydent Nowej Soli, władze samorządowe Szprotawy oraz goście zaproszeni przez spółkę Nord.

Nowa fabryka Nord w Szprotawie uroczystość wmurowania kamienia węgielnego

Więcej miejsc pracy

Termin oddania inwestycji planuje się na kwiecień 2019 roku. Początkowo zatrudnienie znajdzie tu około 100 osób. Co ciekawe, 60% zatrudnionych będą stanowić kobiety. Proces rekrutacyjny do fabryki pod Szprotawą ruszy z końcem 2018 r. Natomiast już teraz do zakładu w Nowej Soli poszukiwanych jest 20 pracowników do przyuczenia. Mimo nowej inwestycji, zakład w Strefie Nowa Sól również prężnie się rozwija – kupowane są nowe sprzęty i maszyny, stąd potrzeba nowych pracowników.


Oferta pracy w Nowej Soli: Operator maszyn obróbczych sterowanych cyfrowo


Grupa NORD intensywnie się rozwija

Fabryka NORD w Wiechlicach koło Szprotawy będzie trzecim na świecie tego typu zakładem produkcyjnym grupy po Chinach i Włoszech. Wyposażona będzie w maszyny produkcyjne, które oparte są na najnowocześniejszej technologii wytwarzania. W fazie początkowej inwestycję oszacowano na ponad 10 mln euro.

NORD Drivesystems jest jednym z liderów w branży producentów napędów na świecie. Firma została założona w 1965 r. Od początku istnienia NORD ustanawia wysokie standardy dzięki innowacyjnym rozwiązaniom napędowym o wysokiej jakości. W Polsce NORD posiada zakład produkcyjny w Nowej Soli, w którym zlokalizowane jest bardzo nowoczesne centrum obróbcze CNC (ponad 40 nowoczesnych maszyn CNC) oraz dział montażu jednostek napędowych. W Wieliczce grupa posiada Spółkę handlową, która odpowiedzialna jest głównie za sprzedaż i marketing. Zakład produkcyjny w Wiechlicach będzie trzecią lokalizacją grupy w Polsce.


Przeczytaj również: Pracownicy firm z inicjatywy Nowa Praca nagrodzeni za Półmaraton
Przeczytaj również: NORD w projekcie JOB StarterTagi
Czytaj więcej