Aktualność Miasto

Wracają kawiarenki językowe!

Przed wybuchem pandemii, Biblioteka Miejska w Nowej Soli organizowała kawiarenki językowe dla mieszkańców. Po kilku miesiącach, spotkania konwersacyjne wracają!

Kawiarenki językowe w bibliotece

Głównym celem kawiarenek językowych organizowanych przez nowosolską bibliotekę jest przybliżenie mieszkańcom miasta i jego okolic kultury, zwyczajów i języka danego kraju. Poprzez konwersacje, uczestnicy kawiarenek mogą nie tylko rozwijać swoje umiejętności językowe, ale też poznawać dane regiony świata i nowe osoby. Rozmowa w języku obcym to bardzo ważny element jego nauki – dzięki temu cały czas rozwijamy swoje umiejętności i pokonujemy barierę językową. Czasem ciężko rozwijaćzdolności komunikacyjne, jeśli jesteśmy samoukami i po prostu nie mamy okazji by używać języka. Właśnie dla takich osób, Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli organizuje kawiarenki językowe.

Prowadzone konwersacje są dostosowane do poziomu osób, które w nich uczestniczą.


Więcej o kawiarenkach językowych przeczytasz w artykule Ciao, Nowa Sól!


5 języków

Od października mieszkańcy Nowej Soli będą mieli możliwość konwersacji w pięciu językach – rosyjskim, niemieckim, włoskim, angielski i hiszpańskim. W listopadzie dodatkowo będzie można szlifować swój francuski.

Harmonogram spotkań w październiku:

  • 5 października (poniedziałek) – kawiarenka rosyjska
  • 6 października (wtorek) – kawiarenka niemiecka
  • 7 października (środa) – kawiarenka włoska
  • 8 października (czwartek) – kawiarenka angielska
  • 9 października (piątek) – kawiarenka hiszpańska

Spotkania odbywać się będą w Galerii pod Tekstem (a nie jak do tej pory w Czytelni Regionalnej), czas ich trwania to godzina, od 17.00 do 18.00.


Tagi
Czytaj więcej