Aktualność

Wrzesień 2020: Bezrobocie w Lubuskiem

We wrześniu 2020 r. odnotowano spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych o 130 osób, tj. o 0,6% (w analogicznym miesiącu 2019 r. odnotowano spadek liczby bezrobotnych o 373 osoby).

Bezrobocie w województwie lubuskim

Liczba bezrobotnych kobiet zmniejszyła się o 111 osób, a mężczyzn o 19 osób. W stosunku do września 2019 r., liczba zarejestrowanych bezrobotnych była większa o 4838 osób (o 26,4%).

We wrześniu liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się w dziewięciu powiatach województwa lubuskiego. Największy spadek odnotowano w powiatach: nowosolskim – o 144 osoby, żarskim – o 74 osoby oraz międzyrzeckim – o 71 osób. Wzrost liczby zarejestrowanych bezrobotnych odnotowano w pięciu powiatach, największy w powiecie gorzowskim (grodzkim) – o 134 osoby.

We wrześniu powiatowe urzędy pracy dysponowały 3921 wolnymi miejscami pracy i miejscami aktywizacji zawodowej tj. o 146 więcej niż w miesiącu poprzednim, i o 469 więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Źródło: Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.