Aktualność

Wrzuć piątaka do plecaka. Ważna zbiórka w Nowej Soli

Rozpoczyna się zbiórka środków niezbędnych do zakupu przyborów szkolnych dla dzieci z nowosolskich placówek. Akcja "Wrzuć piątaka do plecaka" ma trwać do 20 kwietnia.

Nowosolanie solidarni z Ukrainą

Mieszkańcy Nowej Soli oraz okolicznych gmin już od miesiąca uczestniczą w charytatywnych zbiórkach, koncertach oraz akcjach pomocy dla dotkniętych wojną obywateli Ukrainy. Do najbardziej potrzebujących trafiły do tej pory nie tylko ubrania, żywność lub chemia, ale również środki higieny osobistej, lekarstwa, koce, pluszaki, specjalistyczny sprzęt medyczny oraz środki opatrunkowe. Sposobu na wsparcie uchodźców z Ukrainy szukają jednak nie tylko czołowi pracodawcy, w tym Park Interior, który pod koniec lutego zorganizował specjalną zbiórkę produktów medycznych, ale też nowosolskie organizacje społeczne i stowarzyszenia. Owocem tego zaangażowania jest jedna z najnowszych inicjatyw, czyli „Wrzuć piątaka do plecaka”. Na czym to polega i jak wziąć udział?


Dowiedz się więcej: Dary ze zbiórki Parku Interior dostarczone. Zobacz relację


Wrzuć piątaka do plecaka

„Dzieci, oprócz schronienia oraz poczucia bezpieczeństwa, potrzebują także szkolnych przyborów,  z którymi mogłyby poczuć, że wszystko wróci do normy”, podkreśla Urząd Miejski w Nowej Soli, który swojego wsparcia udzielił ważnej zbiórce na wyprawkę dla dzieci z Ukrainy. Zebrane środki pomogą sfinansować zakup materiałów i akcesoriów dla dzieci z nowosolskich placówek. Co jest w planach? Do uczniów trafią między innymi nowe zeszyty, piórniki, długopisy, flamastry i kredki, stroje na WF, farby i pastele, bloki techniczne i rysunkowe oraz obuwie na zmianę. Żeby wesprzeć akcję, wystarczy do 20 kwietnia przelać symboliczną kwotę na konto: BNP PARIBAS 85 2030 0045 1110 0000 0430 3920, wpisując w tytule przelewu hasło: „Darowizna na wyprawkę dla dzieci z Ukrainy”. Niedługo pieniądze zbierane też będą do puszek w szkołach podstawowych, przedszkolach oraz miejskich placówkach.

Organizatorem akcji jest Klub Mam w Nowej Soli. Więcej szczegółów dostępnych będzie już niedługo na oficjalnej stronie stowarzyszenia oraz w komunikacie rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Nowej Soli.


Przeczytaj również: Lantmannen Unibake dołącza do akcji na rzecz Igi z SMA


Źródło: http://nowasol.pl/aktualnosci


Tagi
Czytaj więcej