Aktualność Miasto

Wszystkich Świętych w Nowej Soli – sprawdź organizację ruchu

W okresie Wszystkich Świętych miasto zmienia zasady ruchu drogowego. Zobacz, jak dojedziesz na cmentarz komunalny przy ulicy Wandy w Nowej Soli.

Zmiany w ruchu drogowym

Ważna informacja dla wszystkich, którzy w okresie Wszystkich Świętych chcą odwiedzić nowosolski cmentarz komunalny przy ulicy Wandy! Jak co roku, miasto przygotowuje się na znacznie większy ruch na pobliskich drogach. Oprócz kilku alternatywnych opcji przejazdu, 1 listopada oraz w najbardziej wymagających momentach nad kierowcami oraz pieszymi będą czuwać patrole Policji i Straży Miejskiej. Dla poprawy ruchu w mieście zostaną też wyłączone światła na skrzyżowaniu ulic: Witosa i Piłsudskiego oraz Wojska Polskiego i Kościuszki.

Tymczasowa organizacja ruchu wchodzi w życie już w sobotę (30 października) o godzinie 18:00. Zmiany będą obowiązywać do godziny 14:00 we wtorek (2 listopada).


Przeczytaj również: Bezpłatne szczepienia przeciw grypie


Co czeka nowosolskich kierowców?

Jak podaje urząd miasta, ulica Wandy zostanie całkowicie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ulicą Harcerską do skrzyżowania z ulicą Wyspiańskiego. Żeby uniknąć wjazdu na w/w zamknięty odcinek drogi, na ulicy Siennej (od ulicy Wandy) zostanie wprowadzony zakaz wjazdu.

Tymczasowe wytyczne dotyczą też sposobu parkowania. Najbardziej bezpiecznym miejscem do pozostawienia pojazdu w stosunkowo niewielkiej odległości od cmentarza są: parking przy ulicy Fabrycznej, parking przy ulicy Żwirki i Wigury oraz parking przy Parku Krasnala (ulica Al. Wolności). Dodatkowo, na wszystkich ulicach o ruchu jednokierunkowym po lewej stronie drogi można będzie parkować samochody równolegle do kierunku jazdy. Czego jeszcze należy się spodziewać?

  • ulice położone w części południowej od ul. Dąbrowskiego będą ulicami dojazdowymi do cmentarza, a ulice położone w części północnej względem ul. Dąbrowskiego będą ulicami wyjazdowymi,
  • większość dróg będzie drogami jednokierunkowymi z możliwością zatrzymywania się po jednej stronie drogi – dzięki temu ruch pojazdów będzie odbywać się płynnie, a w okolicach cmentarza powstaną miejsca umożliwiające pozostawienie pojazdu,
  • w celu odciążenia skrzyżowania z ruchem okrężnym przy ul. Dąbrowskiego pozostawia się ul. Witosa jako drogę dwukierunkową.
  • odcinek drogi ul. Dąbrowskiego od ronda do skrzyżowania z ul. Drzymały pozostanie drogą dwukierunkową,
  • dla usprawnienia dojazdu do cmentarza od strony dzielnicy Pleszówek ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ulicy Wodnej, Działkowej i Ceglanej.

 

Źródło informacji: nowasol.pl


Tagi
Czytaj więcej