Aktualność Miasto

Wszystkich Świętych w Nowej Soli – zmiany w ruchu

Sprawdź jak dojechać na nowosolski cmentarz 31 października i 1 listopada.

Zmiany w ruchu drogowym

Już w przyszłym tygodniu tradycyjnie będziemy odwiedzać cmentarze by wspominać naszych bliskich, którzy odeszli. 31 października i 1 listopada ruch na drogach przy cmentarzu na pewno będzie wzmożony, dlatego miasto przygotowało na ten czas alternatywne opcje, które pozwolą zachować porządek. Tymczasowa organizacja ruchu w rejonie cmentarza przy ulicy Wandy w Nowej Soli będzie obowiązywała do 2 listopada.

Co się zmieni?

Jak podaje urząd miasta, całkowicie zostanie zamknięta ulica Wandy na odcinku od skrzyżowania z ulicą Harcerską do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego. W celu uniknięcia wjazdu na w/w zamknięty odcinek drogi na ulicy Siennej (od ul. Wandy) zostanie wprowadzony zakaz wjazdu. Czego jeszcze należy spodziewać się w tym czasie?

  • ulice położone w części południowej od ul. Dąbrowskiego będą ulicami dojazdowymi do cmentarza, a ulice położone w części północnej względem ul. Dąbrowskiego będą ulicami wyjazdowymi,
  • większość dróg będzie drogami jednokierunkowymi z możliwością zatrzymywania się po jednej stronie drogi,
  • w celu odciążenia ronda przy ul. Dąbrowskiego, pozostawia się ul. Witosa jako drogę dwukierunkową,
  • odcinek drogi ul. Dąbrowskiego od ronda do skrzyżowania z ul. Drzymały pozostanie drogą dwukierunkową,
  • w mieście zostaną wyłączone świtała na skrzyżowaniu ul. Witosa i ul. Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Kościuszki, a ruchem w najbardziej wymagających tego momentach, będą kierować funkcjonariusze KPP Nowa Sól.

Informacja dla osób wjeżdżających do Nowej Soli od strony cmentarza w Otyniu – ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ulicy Wodnej, Działkowej i Ceglanej.

Gdzie zaparkować?

W tych dniach zachęcamy zrezygnować z wybierania się na cmentarz autem, lepiej skorzystać z komunikacji miejskiej. Jeśli jednak jest to niemożliwe, najbezpieczniejsze parkingi to parking przy ul. Fabrycznej, parking przy ul. Żwirki i Wigury oraz parking przy ul. Al. Wolności (Park Krasnala). Na ulicach o ruchu jednokierunkowym po lewej stronie drogi zostanie dopuszczone parkowanie pojazdów równolegle do kierunku jazdy.

Przewidywany termin wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu  31 października 2019 r. ok. godz. 15.00. Przewidywany termin przywrócenia istniejącej organizacji ruchu i demontaż znaków nastąpi 2 listopada 2019 r. do godz. 14.00.

Jak będą kursować autobusy miejskie?

Biuro ds. Transportu Zbiorowego Urzędu Miejskiego Nowa Sól informuję, że w dniach od 31 października do 2 listopada 2019 r. zostaną wprowadzone następujące zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej:

•    wszystkie kursy realizowane w ramach linii numer 1, z wyjątkiem kursów do Bobrownik, w dniu 1 listopada będą wydłużone do przystanku pod nazwą Otyń ul. Kościuszki,
•    w związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu w rejonie cmentarza komunalnego przy ul. Wandy w Nowej Soli w dniach 31 października – 2 listopada, przystanki pod nazwą: Witosa, Wandy przy Bohaterów Getta, Wandy Cmentarz, Wyspiańskiego i Wyspiańskiego Rondo O. Medarda, obsługiwane w ramach linii numer 2 zostaną wyłączone. Wszystkie kursy wykonywane w ramach tej linii kończyć się będą na przystanku pod nazwą ul. Piłsudskiego, przy Witosa, a zaczynać na przystanku pod nazwą Piłsudskiego Urząd Miejski,
•    kursy wykonywane w ramach pozostałych linii komunikacji miejskiej realizowane będą bez zmian według rozkładu jazdy obowiązującego w niedziele i święta.

 


Tagi
Czytaj więcej