Aktualność Porady Wydarzenia

Wystartował lubuski „Bon na innowacje”

Lubuskie firmy zyskają szansę na pobudzenie potencjału innowacyjnego. Ruszył właśnie „Bon na innowacje - wsparcie lubuskich przedsiębiorstw MŚP w zakresie badań, rozwoju i wdrożeń. Wartość projektu to prawie 6 mln złotych.

Wsparcie finansowe lubuskich firm

Z inicjatywy Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, realizowana z Dolnośląskimi Pracodawcami i Zachodnią Grupą Doradczą wystartował projekt „Bon na innowacje – wsparcie lubuskich przedsiębiorstw MŚP w zakresie badań, rozwoju i wdrożeń”. Przedmiotem działania jest udzielenie wsparcia finansowego w postaci bonów na innowacje lubuskich przedsiębiorstw z sektora małych i średnich firm.

Wsparcie posłuży na przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, wdrożeniowych i doradczych. Przedsiębiorstwa, które wezmą udział w projekcie zyskają szansę na pobudzenie potencjału innowacyjnego oraz podniesienie ich konkurencyjności na rynku. W ramach projektu zostaną udostępnione firmom najnowsze rozwiązania techniczne, technologiczne, naukowe i biznesowe oraz możliwość zastosowania procesów we własnej praktyce gospodarczej.

Wartość projektu to blisko 6 mln złotych

Dla firm przyszykowane jest 5 946 125,02 zł, z czego kwota 5 054 206,25 zł pokryta zostanie ze środków unijnych. W wyniku dofinansowania wsparciem finansowym może zostać objętych 50 firm, a także zrealizowanych 50 usług. MŚP, które zostaną wybrane do projektu otrzymają Bon, który posłuży na pokrycie 85% wydatków kwalifikowalnych usługi. Bon może obejmować również szeroko pojęte doradztwo.

Start projektu i harmonogram działań

Realizacja projektu będzie przebiegać według określonego harmonogramu. W pierwszej kolejności rozpoczną się działania promocyjno-informacyjne projektu, w dalszej kolejności odbędzie się nabór, weryfikacja i wybór brokerów innowacji, w efekcie odbędą się konkursy o udzielenie wsparcia dla firm: 1. Przygotowania i nabór MŚP, 2. Prace badawczo-rozwojowe, wdrożeniowe i inne w ramach bonów, 3. Weryfikacja i rozliczenie projektów objętych bonami.

28 grudnia ruszył nabór wniosków o bon, który zakończy się 11 lutego 2019 roku o godzinie 16:00. Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu to kwiecień 2019.

Szczegóły odnośnie lubuskiego Bonu na innowacje znajdziecie na stronie innowacje.opzl.pl


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.