Aktualność Pracodawcy

Wystartowała akcja Biegać Każdy Może!

Ruszyła kolejna edycja wyzwania biegowego Biegać Każdy Może. W tym roku biegamy przez dwanaście tygodni, a zebrane pieniądze przekażemy na leczenie Franka Terleckiego z Nowej Soli.

Do biegu, gotowi… start!

Z lekkim opóźnieniem, ale wystartowała! Kolejna odsłona naszego wyzwania biegowego ruszyła – licznik kilometrów powoli wskazuje coraz więcej przebiegniętych tras. Pracownicy Alumetal, JOST Polska, Mazel i NORD Napędy rywalizują ze sobą w dwunastotygodniowym wyzwaniu, które ma również charakter charytatywny. Podobnie jak w zeszłym roku, wyzwanie polega na przebiegnięciu min. 5 km w tygodniu. Dozwolone są marszobiegi i spacery – każdy, niezależnie od swojego tempa i formy aktywności, jest mile widziany!

Dokładnie tak, jak poprzednio, oprócz pracowników firm zrzeszonych w inicjatywie Nowa Praca, udział w wyzwaniu mogą wziąć także ich najbliżsi. Cały czas istnieje możliwość dołączenia do zabawy. Wystarczy zgłosić się do koordynatora nadzorującego wyzwanie w danej firmie, wpłacić wpisowe i pobrać aplikację Strava.


Przeczytaj również: Rozruszaj się na wiosnę! Startuje akcja Biegać Każdy Może!


Biegamy – pomagamy!

Nasze wyzwanie biegowe to nie tylko okazja do zrzucenia zbędnych kilogramów czy poprawy kondycji fizycznej. Biegać Każdy Może to przede wszystkim akcja charytatywna. Każdy, kto chce wziąć udział w naszej zabawie, wpłaca 10 złotych wpisowego. Kolejne 10 złotych na cel charytatywny wpłaca pracodawca. W tym roku postanowiliśmy przekazać wybieganą kwotę na leczenie pięcioletniego Franciszka Terleckiego z Nowej Soli.

Franek to dzielny chłopiec walczący z chłoniakiem anaplastycznym. Cały koszmar rozpoczął się w październiku 2020 roku, kiedy Franek trafił do szpitala w Nowej Soli z gorączką. Ostateczną diagnozę udało się postawić w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Mały wojownik jest już po chemioterapii, jednak walka z chorobą cały czas trwa, a dalsze leczenie będzie bardzo kosztowne. Zachęcamy do przeczytania historii Franka w Tygodniku Krąg i wsparcia jego leczenia oraz powrotu do zdrowia.


Tagi
Czytaj więcej