Aktualność Pracodawcy Strefa Wydarzenia

Wyzwanie „Nakręcamy Kilometry” zakończone. Zobacz podsumowanie akcji.

Pod koniec kwietnia ruszyło sportowe wyzwanie ''Nakręcamy Kilometry". Uczestnicy przez 9 tygodni biegali i jednocześnie wspierali zbiórkę pieniędzy na rehabilitację nowosolanki. Zobacz, jak im poszło.

Na czym polegało wyzwanie „Nakręcamy Kilometry”?

Od 28 kwietnia do 30 czerwca uczestnicy brali udział w akcji „Nakręcamy Kilometry”. Każdy zainteresowany wyzwaniem wpłacał 20 złotych wpisowego u koordynatora. Za wpłacone przez uczestników kwoty pracodawcy dokładali drugie tyle. 5 kilometrów tygodniowo – takie zadanie otrzymali zaangażowani. W tej edycji oprócz biegania dozwolone były także inne formy aktywności – marszobiegi, spacery, jazda na rolkach, czy hulajnodze. Do wyzwania przyłączyli się pracownicy firm zrzeszonych w Nowej Pracy, a także ich bliscy.

Celem tej edycji „Nakręcamy Kilometry” była pomoc w uzbieraniu środków na leczenie oraz rehabilitację Pani Wiolety Tomczak z Nowej Soli. Nowosolanka 2 lata temu została potrącona na przejściu dla pieszych. Doznała wtedy rozległych obrażeń. Do dzisiaj nie odzyskała sprawności i siły.


Przeczytaj również: Startujemy z akcją Nakręcamy Kilometry! Dołącz!


Od wyzwania do nowej pasji

Wyzwanie biegowe dla pracowników było nie tylko okazją do wsparcia Pani Wiolety, ale także do odkrycia nowej pasji. Zobacz, co mówi Agnieszka Ożóg – specjalistka ds. personalnych w Alumetal oraz uczestniczka wyzwania:

„Bieganie sprawia, że sama przed sobą czuję się super, bo walczę ze swoją słabością, bo wygrywam małymi krokami. Naprawdę opłaca się znaleźć chwilę i zmotywować się do biegania, bo potrafi ono dawać dużo przyjemności i dużo energii, a skutkiem ubocznym jest poprawa kondycji!”


Przeczytaj również: Od Nowej Pracy do nowej pasji. Rozmowa z Agnieszką Ożóg, Specjalistką ds. personalnych w Alumetal


Wyzwanie zmieniło także styl życia Ilony Górnacz z JOST Polska. Dzięki akcji, uczestniczka stała się amatorką aktywnego wypoczynku. Sprawdź, co mówi o swojej nowej pasji:

„Daje mi to na pewno dużo przyjemności i rozładowanie emocjonalne. Za każdym razem wracam taka zmęczona, że nie mam siły się przejmować błahostkami. Dzięki temu, zajmuję się tym, co naprawdę jest dla mnie ważne”.


Przeczytaj również: Aktywni nie tylko w pracy – wywiad z Iloną Górnacz z JOST


Podsumowanie akcji

Uczestnicy tej edycji również dali z siebie wszystko! Podczas dwumiesięcznego wyzwania przebiegli łącznie 3821,7 km! Nad tym imponującym wynikiem pracowali w sumie 675,30 godzin. A w całej akcji wzięły udział 53 osoby – byli to pracownicy większości zrzeszonych w inicjatywie Nowa Praca firm, ich znajomi oraz najbliżsi. Wszystkim zaangażowanym gratulujemy determinacji i liczymy, że to wyzwanie zachęci ich do regularnej aktywności.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję i już dzisiaj zapraszamy do udziału również Ciebie 🙂


Tagi
Czytaj więcej