Aktualność Porady

Wzrośnie minimalne wynagrodzenie w 2019 roku

Rada Ministrów podjęła decyzję, że od stycznia 2019 roku płaca minimalna wyniesie 2250 zł, a minimalna stawka godzinowa 14,70 zł.

Płaca minimalna rośnie z roku na rok

Obecnie płaca minimalna to 2100 zł brutto, to oznacza, że pracownik netto, czyli „na rękę”, otrzymuje 1530 zł. Wysokość płacy minimalnej stanowi ok. 47 procent przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce krajowej. Od 2019 roku płaca wzrośnie o 7,1 procent i wyniesie dokładnie 2250 zł brutto (ok. 1634 zł na rękę).


Przeczytaj również: Wierzymy, że szybko znajdziemy nową pracę – wynika z badań


Minimalne wynagrodzenie związane ze wzrostem gospodarczym

Zaproponowana kwota pozwala zachować relacje minimalnego wynagrodzenia do przeciętnego. Wzrost to pokłosie dobrej sytuacji gospodarczej, a jak twierdzi minister Elżbieta Rafalska – nie chcemy, aby przeciętne wynagrodzenie w tym wypadku uciekało.


Przeczytaj również: Lubuskie wysoko w rankingu zamożnościTagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.