Aktualność Miasto Strefa Wydarzenia

Zachodnie Forum Gospodarcze 2019 za nami!

Zachodnie Forum Gospodarcze to wydarzenie o ugruntowanej pozycji w otoczeniu lubuskiego biznesu. 2-4 października 2019 r. odbyła się kolejna edycja.

Polsko-niemiecki biznes

Tegoroczna edycja Zachodniego Forum Gospodarczego bardzo mocno dotykała tematyki rynku polsko-niemieckiego oraz startupów. Podczas pierwszego dnia, który odbywał się pod hasłem Biznes po niemiecku, uczestnicy Zachodniego Forum Gospodarczego wzięli udział w kilku panelach dyskusyjnych. Pierwszy z nich, Dwa regiony, jeden cel. Szanse i wyzwania współpracy transgranicznej, dotyczył kierunków strategii zrównoważonych zmian w regionie Łużyc oraz współpracy polsko-niemieckiej na przykładzie miast Gubin-Guben. Kolejny panel był krótkim przewodnikiem po niemieckim biznesie i tym, od czego zacząć jeśli chcemy podbijać rynek naszych sąsiadów. Eksperci i uczestnicy mieli także szansę wypowiedzieć się w panelu pt.: Polacy w Niemczech, Niemcy w Polsce: przełamywanie barier w relacjach polsko-niemieckich. Po części oficjalnej można było wziąć udział w spotkaniach networkingowych, poznawać innych uczestników i wymieniać się doświadczeniami.


Przeczytaj również: Zachodnie Forum Gospodarcze 2019


Edycja 2019 poświęcona startupom

Dwa z trzech dni Zachodniego Forum Gospodarczego 2019 były poświęcone tematyce startupów, czyli młodym, innowacyjnym przedsiębiorstwom. Drugi dzień wydarzenia, MB Startup Day, został objęty patronatem przez sulechowską firmę MB Pneumatyka. Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka MB Pneumatyka i członek zarządu OPZL, poprowadziła tego dnia dwie prelekcjee, które miały pomóc młodym przedsiębiorcom w prowadzeniu ich firm. Tego dnia uczestnicy mogli posłuchać o największych wyzwaniach spotykanych na początku drogi biznesowej oraz skutecznej sprzedaży. Dużo uwagi poświęcono także skutecznemu marketingowi w startupie i temu jak zdobywać swoich pierwszych klientów. Ostatni dzień Zachodniego Forum Gospodarczego 2019 miał miejsce w Parku Technologicznym Interior w Nowej Soli. Podczas dnia zamykającego wydarzenie uczestnicy i eksperci zastanawiali się, w jaki sposób budować efekt synergii pomiędzy dużym, dojrzałym biznesem a startupami.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z Zachodniego Forum Gospodarczego 2019:

 


Tagi
Czytaj więcej