Aktualność Strefa Wydarzenia

Zachodnie Forum Gospodarcze 2019

Już dziś mamy przyjemność zaprosić Państwa na największe regionalne spotkanie środowiska biznesu, które odbędzie się 2-4 października w Zielonej Górze i Nowej Soli.

Zachodnie Forum Gospodarcze 2019

Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej stanowi największą i najprężniej działającą w województwie lubuskim organizacją pracodawców. Od 2008 r. zaprasza przedsiębiorców, samorządowców, parlamentarzystów i partnerów społecznych na coroczne Forum Gospodarcze, które ma już ugruntowaną pozycję w otoczeniu biznesu i na stałe wpisało się w promocję gospodarczą regionu.

Celem Forum jest dyskusja, wymiana poglądów, poznanie najnowszych trendów gospodarczych, zidentyfikowanie szans i zagrożeń rozwoju przedsiębiorstw funkcjonujących w zachodniej Polsce. Forum kładzie nacisk na zacieśnienie kooperacji gospodarczej poprzez spotkania branżowe czy networking w atrakcyjnej formie.

W tegorocznej edycji Forum skupi się na rynku niemieckim i startupach.

Pierwszy dzień poświęcony będzie polsko-niemieckim kwestiom w biznesie. Przedsiębiorcy zarówno z Polski, jak i z Niemiec otrzymają szansę spotkania z doświadczonymi ludźmi biznesu, którzy przekażą praktyczną wiedzę, jak inwestować i zaistnieć w Niemczech. Tego dnia odbędzie się również Business Mixer (spotkanie networkingowe), który cieszy się ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorców, oraz wieczorna integracja w klubie pod nazwą „Lubuski Oktoberfest”. Drugi i trzeci dzień poświęcony zostanie startupom. Zaczniemy od MB Startup Day, organizowanego pod patronem firmy MB Pneumatyka, w charakterze warsztatów, które dostarczą konkretną wiedzę i narzędzia, jakie są potrzebne do rozpoczęcia własnego biznesu. A zakończymy w piątek w Parku Interior, gdzie zastanowimy się, w jaki sposób budować efekt synergii pomiędzy dużym, dojrzałym biznesem a startupami.


Przeczytaj również: Ruszyła piąta edycja największego badania polskich startupów!


Jak co roku będzie również przestrzeń do prezentacji firm (stoiska). 

Wydarzenie odbywać się będzie 2-4 października w Zielonej Górze i Nowej Soli. Więcej informacji na temat Forum (agenda oraz rejestracja) znajduje się na stronie: https://forum.opzl.pl/

Patronat nad wydarzeniem objęli:

– Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbieta Anna Polak – Patronat Honorowy – Lubuskie
– Wojewoda Lubuski Pan Władysław Dajczak – Lubuski Urząd Wojewódzki
– Prezydent Miasta Zielona Góra Pan Janusz Kubicki – Miasto Zielona Góra / Official account
– Prezydent Miasta Nowa Sól Pan Wadim Tyszkiewicz – Miasto Nowa Sól
– Polska Agencja Inwestycji i Handlu – PAIH
– Fundacja Startup Poland
– Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
– Konfederacja Lewiatan
– Industrie- und Handelskammer Cottbus – IHK Cottbus
– Unternehmerverband Brandenburg-Berlin e.V.
– Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa

zachodnie forum gospodarcze 2019


Tagi
Czytaj więcej