Porady

#Zostańwdomu i zadbaj o rozwój kariery!

Wszyscy mamy aktualnie trochę więcej wolnego czasu niż dotychczas. Prawdopodobnie podczas tego miesiąca w domu nadrobiłeś już wszystkie obowiązki domowe... Może to dobry moment na zrobienie czegoś dla swojej kariery?

Zadbaj o rozwój zawodowy

Jeśli masz wolny czas i nie wiesz co zrobić, wykorzystaj go na nadrobienie zaległości z Twojej branży i nabycie nowych umiejętności. Na pewno masz w swojej głowie listę rzeczy, które zawsze chciałeś zrobić dla siebie i swojej kariery, ale nie było na to okazji. Wykorzystaj więc rozsądnie czas spędzany w domu i sięgnij po swoje! Co możesz robić podczas #zostańwdomu?

Szlifuj język obcy

Zacząłeś kiedyś naukę języka obcego i utknąłeś w martwym punkcie? Teraz jest dobry moment, by wrócić do ćwiczeń! Skończ z wymówkami i pracuj nad swoim językiem obcym – szlifuj gramatykę, ucz się nowych zwrotów. Możesz także znaleźć na forum native speakera, który chętnie porozmawia z Tobą podczas wideokonferencji i pomoże poćwiczyć wymowę czy swobodę wypowiedzi. Na rynku znajdziesz też wiele aplikacji, które dedykowane są nauce języków obcych.


Przeczytaj również: Jak zorganizować swoją pracę zdalną?


Znajdź kurs online

Przegapiłeś szkolenie przez epidemię? Nic straconego! Dużo podmiotów przeniosło swoją działalność szkoleniową do Internetu. Aktualnie znajdziesz większość kursów stacjonarnych w wersji online i z powodzeniem weźmiesz w nich udział. Zorientuj się na rynku, znajdź kurs dla siebie i zdobywaj cenną wiedzę z domu! Pamiętaj też, że możesz korzystać z darmowych źródeł wiedzy – na pewno znajdziesz ciekawe poradniki na YouTube czy Linkedinie.

Nadrabiaj zaległości czytelnicze

Prenumerujesz jakieś czasopismo branżowe? A może na Twojej półce kurzą się książki, które miały pomóc Ci w rozwoju zawdowoym, ale jakoś nie było na nie nigdy czasu? Na pasku zakładek w przeglądarce zrobiła się już całkiem długa kolejka? To dobry moment, żeby nadrobić zaległości w lekturach – poczytaj o nowościach, rozwijaj się biznesowo, szukaj inspiracji. Wiedza jest w zasięgu ręki.


Przeczytaj również: Jak zorganizować poszukiwania pracy?


Zrób podsumowanie

Podsumuj swoją dotychczasową karierę zawodową – czy osiągnąłeś to, co sobie założyłeś? Jeśli nie, co poszło nie tak? Może to dobry czas żeby założyć sobie nowe cele i dążyć do jak najlepszego rozwoju Twojej kariery? Teraz jest odpowiedni czas na przemyślenia i podjęcie właściwych decyzji.


Tagi
Czytaj więcej