Aktualność Porady

Jakie zainteresowania w CV mogą na pracodawcy zrobić największe wrażenie?

Każdy posiada jakieś hobby, zamiłowania czy pasje. Ta rubryka w naszym CV nie powinna być jednak pominięta. Na co zwrócić uwagę przy wypisywaniu swoich zainteresowań?

Wydaje się, że hobby to tylko dodatek do całego życiorysu. Wiele osób wpisuje w nich czasami przypadkowe rzeczy lub takie, które są aktualnie popularne. Sport, książka, kino? Owszem, ale warto doprecyzować pojęcia. Niektóre zainteresowania kandydatów mogą bowiem o nich powiedzieć dużo więcej niż samo CV. Ciekawe hobby może wyróżnić nas z tłumu. A na tym przecież najbardziej nam zależy przy składaniu aplikacji.

Niektóre zainteresowania działają bardziej na pracodawców od innych. Nie ma jednak sprawdzonej listy, dzięki której na 100% zostaniemy zatrudnieni. To, jak opowiadamy o swoich pasjach też ma znaczenie. Warto więc doprecyzować w CV swoje hobby, a na rozmowie śmiało przytaczać przykłady, jak realizujemy się poza pracą.

Oto przykłady zainteresowań, które robią na pracodawcach największe obecnie wrażenie a także dużo mówią o kandydatach:

Sporty ekstremalne

Wpisujesz sport w swoim CV? Świetnie! To pokazuje, że lubisz aktywność i potrafisz być zdyscyplinowany. Jednak samo słowo „sport” nic nie mówi pracodawcy. Każdy je prawie wpisuje. Dobrze jest jednak doprecyzować, jaki konkretnie sport Cię interesuje lub jaki aktualnie uprawiasz. MTB, morsowanie, triathlon, wspinaczka górska, kajaki? Nawet jeśli nie jest to jakiś wymagający, ekstremalny sport dobrze jest rozbudować to pojęcie i przedstawić swoją aktywność w bardziej konkretny sposób.

Joga

Joga pomaga poradzić sobie ze stresem. Pozwala wyciszyć się i kontrolować emocje. To pokazuje na pracodawcy, że potrafisz zachować spokój, być elastycznym w działaniu i przede wszystkim nie dajesz się wyprowadzić z równowagi. Systematyczność, skrupulatność, równowaga. To zawsze robi wrażenie na pracodawcach.

Blogowanie

Nie każdy jest wirtuozem słowa i nie każdemu pisanie przychodzi z łatwością. Jednak sama próba pisania w sieci na konkretny temat może zrobić wrażenie na pracodawcy, szczególnie gdy robisz to poprawnie i systematycznie. Warto chwalić się takimi rzeczami i miejscem, gdzie umieszczasz swoje teksty. Piszesz o roślinach doniczkowych, interesuje Cię fizyka molekularna a może Twoją pasją jest kosmos i odległe galaktyki? Jeśli opisujesz jakąkolwiek pasję na łamach swojego blogu, to znak dla pracodawcy, że przełamujesz schematy i masz sporo do zaoferowania.

Gra na instrumencie

Opanowanie gry na którymkolwiek instrumencie już może zrobić wrażenie na przyszłym pracodawcy. Nie każdy ma talent i możliwości do grania na fortepianie, skrzypcach, flecie poprzecznym czy nawet zwykłej gitarze. Jesteś częścią zespołu folkowego, a może w weekendy grasz z zespołem w garażu bądź puszczasz ambitną muzykę w klubach? To może świadczyć o Twojej kreatywności, samozaparciu, dyscyplinie i skupieniu.

Majsterkowanie

Tak jak nie każdy potrafi grać na instrumencie, tak nie każdy posiada zdolności manualne, które pomagają w stworzeniu ciekawych rzeczy. Masz w garażu tokarkę, piły i szlifierkę? Może warto pochwalić się, że potrafisz zrobić krzesło, stół lub odnowić stary mebel. Lubisz majsterkować przy samochodach lub rowerach? Warto się tym pochwalić!

Fotografia

Fotografia nie jest łatwym hobby, mimo że jest łatwo dostępna. Każdy ma przecież jakiś aparat, nawet w telefonie. Dobra fotografia wymaga jednak pewnej dyscypliny i wiedzy. Tworzenie sztuki, nie ważne czy jest to fotografia, malarstwo, grafika czy wyszywanie, jest wartościowym hobby, które mówi dużo dobrego o kandydacie. Taka osoba ma poczucie estetyki, jest kreatywna, cierpliwa i systematyczna. Warto chwalić się swoimi pracami i umiejętnościami.

Przeczytaj również:

>>Jak dobrze przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną?

>>Najczęściej zadawane pytania na rozmowie kwalifikacyjnej


Tagi
Czytaj więcej