Pracodawcy Strefa Wydarzenia

Zbiórka krwi w Nord zakończona sukcesem [ZDJĘCIA]

Akcja ledwie się odbyła, a Nord już zachęca do udziału w kolejnych zbiórkach w 2018 r.! Nie miałeś szansy pomóc? Wszystko jeszcze przed Tobą.

Pod koniec września pracownicy strefy, mieszkańcy Nowej Soli i przyjezdni mieli okazję wziąć udział w kolejnej akcji zbiórki krwi organizowanej przez Nord Napędy. Na terenie fabryki stanął krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, w którym wykwalifikowany personel zebrał krew od wszystkich chętnych, którzy pozytywnie przeszli krótkie badanie lekarskie.

Podczas tej akcji do poboru krwi zakwalifikowały się 32 osoby. W sumie zebrano ok. 16 litrów krwi.

Jak zapowiada zarząd fabryki Nord, to nie pierwsza i nie ostatnia taka akcja. W 2018 r. planowane są aż cztery terminy ponownych odwiedzin krwiobusa. Po co to wszystko? Aby umożliwić mieszkańcom Nowej Soli udział w niesieniu pomocy potrzebującym. Najbliższy punkt poboru krwi znajduje się w Zielonej Górze, a wyprawa do większego miasta bywa problematyczna. Ponadto, rezerwy krwi są ciągle deficytowe. W chwili obecnej w szpitalu w Zielonej Górze brakuje grup krwi: 0 Rh-, A Rh-, B Rh- i AB Rh-. Rezerwy kończą się także dla grupy: 0 Rh+, A Rh+, AB Rh+.

Dzięki takim akcjom, jak zbiórka krwi w Nord, możesz pomóc osobom po wypadkach lub ciężko chorym, dla których krew jest warunkiem przetrwania. Jeśli chcesz wziąć w niej udział, śledź serwis Nowa Praca, zaglądaj na nasz Facebook, a także na profil facebookowy Nord Napędy. Pamiętaj, że możesz pomóc w każdej chwili, zgłaszając się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze przy ul. Zyty 21.

To okazja do pomocy, ale także dobra zabawa. Zobaczcie, jak mijała akcja honorowym dawcom krwi w Nowej Soli:


Tagi
Czytaj więcej