Aktualność Miasto

Czy Zielona Góra powinna się bać Nowej Soli?

Nowa Sól nieustannie się rozwija. Obecnie na jej terenie funkcjonują firmy o światowym zasięgu, a atrakcji dla przyjezdnych przybywa. Czy Zielona Góra na tym straci?

Takie pytanie zadał jeden ze słuchaczy Radia Index podczas rozmowy z wiceprezydentem Zielonej Góry, Dariuszem Lesickim. Podkreślił on, że atrakcyjność Nowej Soli zaczyna wzrastać – nie dość, że powstają w niej nowe inwestycje i atrakcje dla mieszkańców oraz turystów, to miasto nieustannie się rozwija. Nie brakuje w nim także inwestycji oraz przedsiębiorstw, które skutecznie ściągają do siebie pracowników. Słuchacz zasugerował, że wszystkie te czynniki mogą sprawić, że mieszkańcy Zielonej Góry będą częściej odwiedzać Nową Sól. Może to wpłynąć na zmniejszone zainteresowanie większym miastem.

Według Dariusza Lesickiego, takie zagrożenie nie istnieje. Stwierdził on, że Zieloną Górę czeka wiele rewitalizacyjnych projektów i wkrótce miasto zyska również pod względem turystycznym.

Co by było, gdyby…

Nam jednak słuchacz Radia Index dał do myślenia. Uważamy, że rozwój miasta z pewnością przyczyni się do wzrostu jego atrakcyjności i chociaż Zielona Góra ma wiele do zaoferowania, nie rozwija się w tak dynamicznym tempie, jak Nowa Sól. To tutaj znajduje się słynny Park Krasnala z największą figurą ogrodową, słynną na cały świat. To również w tym miejscu powstaje Park Fizyka. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się natomiast Solanin Film Festiwal, ściągający do miasta miłośników filmu z całego kraju. Nowa Sól nieustannie się przeobraża.

Ponadto miasto właśnie zatwierdziło plan remontów ulic, a dworzec PKP ulega znaczącej modernizacji. To także tutaj inwestują coraz to nowi przedsiębiorcy. Znajduje się tutaj strefa ekonomiczna i fabryki, zatrudniające łącznie ogromną ilość pracowników. Są wśród nich duże firmy o ustabilizowanej pozycji na rynku, które oferują usługi na światowym poziomie. To dzięki nim bezrobocie w Nowej Soli jest jednym z najniższych w regionie.

Czy Nowa Sól stanowi realne zagrożenie dla Zielonej Góry? Z pewnością rozwija się bardziej dynamicznie i ma szanse przyciągać coraz większe ilości turystów oraz osób, które przyjadą tutaj na stałe. Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Czekamy na komentarze na Facebooku!


Tagi
Czytaj więcej