Aktualność Miasto

W Zielonej Górze rozpoczęto budowę centrum przesiadkowego

Zamknięto już część ulicy Dworcowej, a z ruchu wyłączono rondo Henryka Maćkowiaka. Kierowcy korzystają już z objazdów. Trwa właśnie budowa centrum przesiadkowego w Zielonej Górze.

Modernizacja dworca kolejowego była jednym z etapów większego projektu. Obecnie prace ruszają przy starym punkcie obsługi klienta MZK. To właśnie przy ul. Bema powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe. W poniedziałek, 12 marca, zostało ogrodzona przestrzeń wokół tego terenu, pojawili się również robotnicy. W ramach modernizacji zostanie wyburzony obecny budynek MZK, przesunięte rondo i wybudowane drugie. Wartość inwestycji to 20 mln zł.

Udogodnienie również dla mieszkańców regionu

Nowe centrum przesiadkowe będzie nie tylko wielkim udogodnieniem dla samych mieszkańców Zielonej Góry, również turyści oraz liczni mieszkańcy pobliskich miejscowości odczują lepszy komfort usług.

Niektóre zmiany już mogą odczuć mieszkańcy. Na ulicach Zielonej Góry pojawiły się nowe autobusy marki Mercedes Conecto. Docelowo mają pojawić się również autobusy elektryczne.

Przez budowę centrum przesiadkowego zielonogórzanie mogą mieć problemy z dojazdem do niektórych punktów. Zorganizowane zostały objazdy i uruchomiono przystanki zastępcze, wprowadzono również korekty w rozkładach jazdy, które są wyróżnione kolorem żółtym. Wszelkie informacje dostępne są na stronie zielonogórskiego mzk.

Praca Zielona Góra. Praca Nowa Sól.

Przeczytaj również:

>> Nowe miejsca pracy w Nord

>> Czy trzeci etap budowy obwodnicy Nowej Soli ruszy w tym roku?


Tagi
Czytaj więcej