Aktualność

Zielonogórzanie pokonali wielki Besiktas!

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał 99:96 silny zespół tureckiego Besiktasu Sompo Japan Stambuł. Było to trzecie zwycięstwo zielonogórzan w Lidze Mistrzów i piąte z rzędu pod wodzą trenera Urlepa.

Stelmet Enea BC Zielona Góra sprawił dużą niespodziankę pokonując lidera swojej grupy rozgrywek Ligi Mistrzów. Mistrz Polski zaczął niemrawo i w pierwszej kwarcie przegrywał już 13:20. Wtedy jednak wejście na boisko zmienników dało zastrzyk ogromnej energii gospodarzom. Rzucili 15 punktów z rzędu, nie tracąc w tym momencie żadnego.

Na przerwę schodzili z czteropunktową przewagą. W drugiej połowie prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Zielonogórzanie jednak zachowali zimną krew w końcówce i wygrali to spotkanie 99:96. Kluczowe trafienie zaliczył Przemysław Zamojski, który na 20 sekund przed końcem trafił za trzy.

– Gratuluje moim zawodnikom zaangażowania jaki włożyli w ten mecz. Świetnie zagrali rezerwowi, którzy wprowadzili dodatkową energię w to spotkanie. Udało nam się wygrać z zespołem, który dzisiaj świetnie rzucał za trzy. Oni trafili 18 z 32 rzutów a mimo to wygraliśmy – podkreślał na konferencji prasowej trener Andrej Urlep.

Po dziesięciu spotkaniach Stelmet Enea BC Zielona Góra ma 3 zwycięstwa i 7 porażek.  Zajmuje siódme miejsce w grupie. Do dalszej rundy przejdą cztery najlepsze zespoły. Drużyny z miejsc 5 i 6 zagrają z kolei w rozgrywkach FIBA Europe Cup.

Kolejne spotkanie zielonogórzanie rozegrają w sobotę we własnej hali o godz. 17. Ich przeciwnikiem będzie drużyna Trefla Sopot.

fot. Radosław Lacelt / basketzg.pl


Tagi
Czytaj więcej