Aktualność Miasto

Zima powraca. Uwaga na mrozy!

W tym tygodniu do Polski ma powrócić zima. Temperatury mogą spaść nawet do - 20 stopni. Jak sytuacja będzie wyglądać w Lubuskiem?

Gwałtowny spadek temperatury odczujemy lada dzień. Nad Skandynawią tworzy się wyż, który przyniesie do Polski siarczysty mróz. Lodowate powietrze z Arktyki odetnie nas od ciepłej strefy z zachodniej części kontynentu. Jeszcze do piątku nasz region będzie mógł cieszyć się ze słonecznej pogody oraz kilku kresek powyżej zera. Od weekendu temperatura zacznie spadać.

Chłodne powietrze znad Skandynawii przyniesie do Polski kilkudziesięcio stopniowe mrozy, a nawet przekraczające – 20. W województwie lubuskim może być podobnie, choć temperatury w ciągu dnia nie będą tak dotkliwe jak w nocy. Taki stan rzeczy utrzyma się do początku marca. Przełom miesięcy będzie więc prawdziwym powrotem zimy.

Mając na uwadze prognozy, pamiętajmy o cieplejszym okryciu wierzchnim. Uważajmy również na drogach, może być ślisko. Zwracajmy także uwagę na bezdomnych i ludzi potrzebujących, którzy są najbardziej narażeni na mroźne temperatury, szczególnie w nocy.


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.