Aktualność Miasto

Zmiany w Nowej Soli. Wadim Tyszkiewicz odchodzi.

Wczoraj odbyły się wybory do Sejmu i Senatu, w których startował obecny prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz.

Senator Tyszkiewicz

Wadim Tyszkiewicz startował do Senatu z okręgu senackiego nr 22, na który składały się powiaty nowosolski, wschowski, żarski i żagański. Oficjalne wyniki wyborów potwierdzają, że prezydent Nowej Soli uzyskał 52% głosów, pokonując tym samym Roberta Palucha i Klaudiusza Balcerzaka z Prawa i Sprawiedliwości. Tyszkiewicz startował w wyborach jako kandydat niezależny. Na jego profilu w mediach społecznościowych pojawił się już pożegnalny wpis, w którym prezydent dziękuje swoim wyborcom za wsparcie i obiecuje ich nie zawieść. Wadim Tyszkiewicz był prezydentem Nowej Soli przez 17 ostatnich lat.


Przeczytaj również: Rewitalizacja dawnej fabryki nici Odra


Co dalej?

Ze względu na nowe przepisy, od wczorajszego wieczora Nowa Sól pozostaje bez prezydenta. Mieszkańcy poznają swojego nowego zarządcę dopiero w przyszłym tygodniu. Wojewoda powoła na to stanowisko komisarza, który przejmie wszystkie obowiązki prezydenta miasta do czasu wyboru nowego włodarza. Co ciekawe, cały proces może być lekko opóźniony ze względu na wolny wakat na miejscu wojewody – Władysław Dajczak, który do tej pory pełnił tę funkcję, również odniósł sukces w wyborach. Mieszkańcy Nowej Soli mogli podziękować i pożegnać się z Wadimem Tyszkiewiczem w powyborczy poniedziałek.


Tagi
Czytaj więcej

Napisz komentarz

Szukasz pracy? Pozwól nam znaleźć ją dla Ciebie!

Prześlij nam swoje CV, a my wyselekcjonujemy dla Ciebie pasujące oferty.

Wybierz plik Nie wybrano pliku

Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, włączając w to mój wizerunek, przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej z siedzibą w Zielonej Górze, ul. Reja 6, 65-076, jako administratora danych osobowych. Udzielam zgody dobrowolnie. Wiem także, że zgodę mogę wycofać w każdym czasie.

Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.