Aktualność Miasto

Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów w Nowej Soli są konieczne?

Rozkład jazdy autobusu linii nr 4 został zmieniony na wniosek mieszkańców. Mimo to pojawiły się problemy. Nie wszystkim jednak odpowiadają nowe zmiany.

Nowy rozkład autobusu?

Jak podaje prezydent Nowej Soli, mieszkańcy wystosowali wniosek o wprowadzenie zmian do kursów linii nr 4, którzy podróżowali z Zatorza na mszę do kościoła pw. św. Michała. Nie wszystkim jednak zmiany pasują, a utrudniają dojazd do kościoła św. Józefa.

Godziny kursów zostały zmienione jeszcze w ubiegłym roku. Przesunięto niedzielne jazdy zaczynające się o 11:32 i 12:32 o pół godziny do przodu. Zmiana miała pomóc osobom, którzy podróżują do kościoła św. Michała ze Starego Żabna. Okazało się jednak z czasem, że faktycznie kursy pomogły osobom docierającym do kościoła św. Michała, ale ucierpieli na tym podróżujący z ul. Przyszłości, którzy chcieliby dojechać do kościoła św. Józefa.

Jak mówi Wadim Tyszkiewicz dla Tygodnika Krąg – przypadek linii nr 4 pokazuje, że trudno zadowolić wszystkich.


Przeczytaj również: Podatki w Nowej Soli będą wyższe


Czy jest jakieś rozwiązanie?

Niestety nie można zmienić liczby kursów autobusów, ale wprowadzenie korekt godzinowych są jak najbardziej możliwe. Ponadto urzędnicy chcą rozmawiać z proboszczami obu parafii odnośnie ustalenia optymalnych godzin przyjazdu autobusów. Jednak, jak zaznacza prezydent, nowy rozkład jazdy nie powstanie z dnia na dzień, a za kilka miesięcy, kiedy to wprowadzane będą poprawki do całości rozkładu autobusów w Nowej Soli.

Źródło: tygodnikkrąg.pl


Przeczytaj również: W powiecie ruszył program zdrowotny „Miej odwagę, nie nadwagę”


 


Tagi
Czytaj więcej