Pracodawcy

Zostań operatorem maszyn obróbczych w NORD Napędy!

Ciekawi Cię proces obórbki skrawaniem CNC? Możesz zostać operatorem maszyn obróbczych sterowanych cyfrowo. W NORD Napędy trwa właśnie nabór na to stanowisko. Poznaj proces obróbki skrawaniem CNC i wyślij nam swoje CV.

Obróbka skrawaniem CNC – na czym polega?

Obróbka skrawaniem CNC zapewnia precyzyjne wykonanie elementu w krótkim czasie według ściśle określonych parametrów. Proces ten polega na obróbce ubytkowej, czyli skrawaniu – dokładnym ścinaniu części obrabianego materiału. Efektem obróbki jest element o określonym kształcie, wykonany z wysoką precyzją o gładkiej powierzchni i perfekcyjnej zgodności z projektem. zwykle metoda ta jest wykorzystywana w branżach, w których liczy się dokładność wykonania projektu. To metoda w pełni zautomatyzowana – operator maszyny programuje urządzenie i nadzoruje cały proces.

Na pewno warto wspomnieć, że obróbka CNC to przyszłość przemysłu. Zastosowanie szlifierek, frezarek i tokarek CNC pozwala na jak najdokładniejsze odwzorowanie nawet najbardziej wymagającego projektu. Perfekcyjna jakość nie byłaby możliwa w przypadku ręcznego procesu obróbki. Zastosowanie nowoczesnych maszyn sterowanych cyfrowo umożliwia wykonanie większej liczby elementów o identycznym wyglądzie w krótkim czasie. To większa wydajność i wysoka jakość produktu.


Przeczytaj również: Jak wygląda praca w dziale uzwajalni w NORD Napędy?


Etapy obróbki skrawaniem CNC

Do etapów obróbki skrawaniem CNC należy kilka etapów:

  • stworzenie projektu w programie komputerowym,
  • adaptacja projektu na plan sterowania narzędziami,
  • obróbka materiału – frezowanie, toczenie, szlifowanie.

Najpopularniejszym sposobem obróbki skrawaniem jest frezowanie CNC. Proces ten polega na obrabianiu płaszczyzn, powierzchni kształtowych, kanalików, uzębień i rowków poprzez wprawienie w ruch obrotowy narzędzia skrawającego. Toczenie CNC polega zaś na kształtowaniu brył obrotowych (kul, wałków, stożków, gwintów zewnętrznych i wewnętrznych). Po wprawieniu materiału w ruch obrotowy, narzędzia skrawające wykonują prostolinijny ruch posuwowy. Ostatnim etapem obróbki jest szlifowanie materiału przy pomocy szlifierki ze ściernicą. Tak wykończony element charakteryzuje się precyzyjnymi parametrami i perfekcyjnym wyglądem.


Przeczytaj również: Rozbudowa NORD Napędy na ostatniej prostej


Zostań operatorem maszyn obróbczych sterowanych cyfrowo!

Ciekawi Cię proces obórbki skrawaniem CNC? Możesz zostać operatorem maszyn obróbczych sterowanych cyfrowo. W NORD Napędy trwa właśnie nabór na to stanowisko. Nie musisz posiadać doświadczenia na tym stanowisku – chętnie nauczymy Cię od podstaw tego trudnego zawodu. Wystarczy, że masz minimalną wiedzę techniczną. Zależy nam na znajomości rysunku technicznego i narzędzi pomiarowych u kandydata na to stanowisko. W NORD Napędy od podstaw nauczysz się obsługiwać maszyny sterowane cyfrowo, dzięki czemu nie tylko zdobędziesz nowy zawód, ale też nauczysz się dokonywać drobnych korekt w programie czy przezbrajać maszyny.

Zobacz ogłoszenie i prześlij nam swoje CV! 


Tagi
Czytaj więcej